Türkiye’nin önde gelen mobilya üreticilerinden Koleksiyon ürünlerini MAS Certified Green ile test ettirerek uçucu organik bileşen (VOC) emisyon değerleriyle sertifika almaya hak kazandı. Yapmış olduğu bu çalışma ile Koleksiyon, sertifikalandırılan ürünleri ile yeşil bina projelerinde alternatif haline geldi.

 

Koleksiyon Mobilya’nın saklama bölmeli yatak, öğrenci yurdu için yatak, masa ve saklama bölmeli ranza, dolaplı öğrenci masası, raflı saklama ünitesi ve ranza ürünleri için hazırlanmış olan MAS Certified Green sertifikalarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

MAS Certified Green

MAS Certified Green®, LEED tarafından iç mekan yapı ürünlerinde zorunlu tutulan Uçucu Organik Bileşen (VOC) emisyon test yapılması ve etiketlendirmesinde akredite olmuş bir programdır. 2005 yılında Materials Analytical Services (MAS) tarafından kurulmuş olup, çeşitli iç mekan yapı malzemeleri, mobilya ve döşemeler için yapılan bir etikettir. Üreticilerin değişkenleri anlamaları ve sertifikasyona aktif olarak katkıda bulunmaları için bilim tabanlı, şeffaf bir program olma özelliğine sahiptir. Dünyada 100’den fazla üretici ve 2500’den fazla çeşitli ürün sertifikasyona sahiptir.

 

The MAS Certified Green® programı, düşük VOC emisyonlu ürün ve iç mekan kullanımı için olan materyalleri belirlemek amacıyla, performans ve valide edilmiş standartları bir araya getirmeyi amaçlar. Bilimsel standartlara göre test edilen ürünlerin sertifikasyon süreci tamamen halka açıktır. Mimarlar, tasarımcılar ve tüketiciler tarafından ulaşılabilirliğini sağlamak adına belgelendirilmiş ürünlerin halka açık dizinini oluşturur. Program ayrıca üreticilerin kendi ürünlerinin VOC emisyonlarını izlemelerine yardımcı olur ve düşük emisyonlu ürünlerle ilgili alıcılara ulaşmasına katkı sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Whatsapp
Hemen Ara